16 – 23 września 2017r. – Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Strona głównaEUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI › 16 – 23 września 2017r. – Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Od 15 lat, obchodzony w całej Europie Tydzień Mobilności znany jako Mobility Week, jest okazją do promowania świadomych wyborów środka lokomocji. Szeroko rozpropagowany Tydzień,  promujący zrównoważony transport i ekologiczne sposoby poruszania się po mieście, jest powodem do pozostawienia swojego środka transportu i korzystania z alternatywnych środków lokomocji.

MZK Słupsk wraz z lokalnymi władzami, zaprasza mieszkańców do czynnego udziału w imprezach, które odbędą się w trakcie tegorocznej kampanii promującej ekologiczne sposoby przemieszczania się po mieście.

 16-23-wrzesnia-2017r-europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu-315.jpg

 

PROGRAM TYGODNIA MOBILNOŚCI

 

16.09.2017 - „Słodki dzień z MZK

Tego dnia słodkościami umilimy Państwu podróż. Na pasażerów linii 15 i 16 w godzinach od 11.00 do 13.00  czekać będą słodkie niespodzianki.

17.09.2017 -  „MZK z Kulturą”

Na liniach 5, 15 i 16 w godzinach 10.00 - 16.00 aktorzy Teatru Nowego w kostiumach teatralnych, będą śpiewać utwory między innymi ze sztuki „Skrzypek na dachu” oraz „Las Villas”.

18-19.09.2017 - „Edukacja w szkołach”

W tych dniach, przy współudziale słupskiej Policji, w kilku szkołach przeprowadzimy zajęcia edukacyjne na temat bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej w drodze do szkoły.

20.09.2017 - „Dzień otwarty MZK Słupsk”

W tym dniu zapraszamy Państwa do obejrzenia zaplecza techniczno-administracyjnego naszej firmy, które mieści się w Kobylnicy. Pokażemy Państwu etapy przygotowania autobusu zanim zostanie on oddany do Państwa dyspozycji. Będą Państwo mogli uczestniczyć w procesie mycia, tankowania i przeglądu technicznego.

O godzinie 11:45, na Placu Zwycięstwa, oczekiwać będzie na Państwa specjalny autobus, który przewiezie zainteresowanych do Bazy MZK. Po zakończeniu pokazu zapewniamy transport powrotny na Plac Zwycięstwa. Zakończenie planowane jest na godzinę 14:00.

22.09.2017r. - „Dzień bez samochodu”

Europejski dzień bez samochodu to dzień, w którym podróż komunikacją miejską w Słupsku nie kosztuje absolutnie nic. Zachęcamy, by choć w tym jednym dniu, pozostawili Państwo swoje samochody pod domem i skorzystali z naszych usług.

22.09.2017r. - „Mobilna gra miejska”

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży serdecznie zaprasza do uczestnictwa w Mobilnej Grze Miejskiej, której celem jest upowszechnianie wiedzy na temat komunikacji miejskiej, a także promocja aktywnego spędzania czasu wolnego.

Więcej informacji na temat warunków uczestnictwa znajduje się w Regulaminie, Karcie zgłoszenia oraz Oświadczeniu, które znajdują się do pobrania u dołu strony.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

23.09.2017r. -  „Mobilny piknik”

W godzinach 10.00-15.00, na skwerze u zbiegu ulic Sienkiewicza i Kopernika odbędzie się Mobilny Piknik, podczas którego ogłoszone zostaną wyniki Mobilnej Gry Miejskiej. Ponadto będą Państwo mogli m.in. skorzystać z porad kosmetycznych, spotkać pracowników PGK Słupsk i Wodociągów Słupsk, zjeść pyszne dania z grilla i nie tylko :),  wziąć udział w turnieju gier planszowych, uzyskać poradę prawną, skorzystać z możliwości wykonania badań profilaktycznych takich jak: badanie cukru i ciśnienia.

 

Do zobaczenia :) :)

Zespół MZK Słupsk

więcej

Reklama

MZK Sp. z o.o. zaprasza Państwa do reklamowania swoich usług na naszym taborze.

Dzierżawa powierzchni reklamowej

więcej

Stacja Paliw

Aktualne ceny paliw na naszej stacji.                                                                                                     

Aktualne ceny paliw

więcej

Miejsca parkingowe

dla autobusów, samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych i naczep.

Usługi parkingowe

więcej

Rozkład jazdy

z dniem 04.04.2009r. rozkład jazdy komunikacji miejskiej został przeniesiony na zimslupsk.com

Rozkład jazdy