16 – 23 września 2017r. – Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Strona głównaEUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI › 16 – 23 września 2017r. – Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Od 15 lat, obchodzony w całej Europie Tydzień Mobilności znany jako Mobility Week, jest okazją do promowania świadomych wyborów środka lokomocji. Szeroko rozpropagowany Tydzień,  promujący zrównoważony transport i ekologiczne sposoby poruszania się po mieście, jest powodem do pozostawienia swojego środka transportu i korzystania z alternatywnych środków lokomocji.

MZK Słupsk wraz z lokalnymi władzami, zaprasza mieszkańców do czynnego udziału w imprezach, które odbędą się w trakcie tegorocznej kampanii promującej ekologiczne sposoby przemieszczania się po mieście.

 16-23-wrzesnia-2017r-europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu-315.jpg

 

PROGRAM TYGODNIA MOBILNOŚCI

 

16.09.2017 - „Słodki dzień z MZK

Tego dnia słodkościami umilimy Państwu podróż. Na pasażerów linii 15 i 16 w godzinach od 11.00 do 13.00  czekać będą słodkie niespodzianki.

17.09.2017 -  „MZK z Kulturą”

Na liniach 5, 15 i 16 w godzinach 10.00 - 16.00 aktorzy Teatru Nowego w kostiumach teatralnych, będą śpiewać utwory między innymi ze sztuki „Skrzypek na dachu” oraz „Las Villas”.

18-19.09.2017 - „Edukacja w szkołach”

W tych dniach, przy współudziale słupskiej Policji, w kilku szkołach przeprowadzimy zajęcia edukacyjne na temat bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej w drodze do szkoły.

20.09.2017 - „Dzień otwarty MZK Słupsk”

W tym dniu zapraszamy Państwa do obejrzenia zaplecza techniczno-administracyjnego naszej firmy, które mieści się w Kobylnicy. Pokażemy Państwu etapy przygotowania autobusu zanim zostanie on oddany do Państwa dyspozycji. Będą Państwo mogli uczestniczyć w procesie mycia, tankowania i przeglądu technicznego.

O godzinie 11:45, na Placu Zwycięstwa, oczekiwać będzie na Państwa specjalny autobus, który przewiezie zainteresowanych do Bazy MZK. Po zakończeniu pokazu zapewniamy transport powrotny na Plac Zwycięstwa. Zakończenie planowane jest na godzinę 14:00.

22.09.2017r. - „Dzień bez samochodu”

Europejski dzień bez samochodu to dzień, w którym podróż komunikacją miejską w Słupsku nie kosztuje absolutnie nic. Zachęcamy, by choć w tym jednym dniu, pozostawili Państwo swoje samochody pod domem i skorzystali z naszych usług.

22.09.2017r. - „Mobilna gra miejska”

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży serdecznie zaprasza do uczestnictwa w Mobilnej Grze Miejskiej, której celem jest upowszechnianie wiedzy na temat komunikacji miejskiej, a także promocja aktywnego spędzania czasu wolnego.

Więcej informacji na temat warunków uczestnictwa znajduje się w Regulaminie, Karcie zgłoszenia oraz Oświadczeniu, które znajdują się do pobrania u dołu strony.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

23.09.2017r. -  „Mobilny piknik”

W godzinach 10.00-15.00, na skwerze u zbiegu ulic Sienkiewicza i Kopernika odbędzie się Mobilny Piknik, podczas którego ogłoszone zostaną wyniki Mobilnej Gry Miejskiej. Ponadto będą Państwo mogli m.in. skorzystać z porad kosmetycznych, spotkać pracowników PGK Słupsk i Wodociągów Słupsk, zjeść pyszne dania z grilla i nie tylko :),  wziąć udział w turnieju gier planszowych, uzyskać poradę prawną, skorzystać z możliwości wykonania badań profilaktycznych takich jak: badanie cukru i ciśnienia.

 

Do zobaczenia :) :)

Zespół MZK Słupsk

więcej

Stacja Paliw

Aktualne ceny paliw na naszej stacji.                                                                                                     

Aktualne ceny paliw

więcej

Reklama

MZK Sp. z o.o. zaprasza Państwa do reklamowania swoich usług na naszym taborze.

Dzierżawa powierzchni reklamowej

więcej

Miejsca parkingowe

dla autobusów, samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych i naczep.

Usługi parkingowe

więcej

Rozkład jazdy

z dniem 04.04.2009r. rozkład jazdy komunikacji miejskiej został przeniesiony na zimslupsk.com

Rozkład jazdy